23 вересня 2018 р.

Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів.

Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів.

У центрі Єкатеринбурга на набережній річки Ісеть 2005 року було відкрито пам’ятник клавіатурі. Монумент – точна копія клавіатури в масштабі 30:1.
Складається із 104 бетонних клавіш, вага кожної – близько 100 кг. Клавіша «пропуск» важить майже півтони.


Найпоширенішими на сьогодні є так звані персональні комп'ютери (ПК).
Персональними їх називають тому, що призначені вони для одночасної роботи однієї людини (персони). Саме такі комп'ютери використовують у школах, магазинах, удома, різноманітних організаціях.
Але   можливості   персональних комп'ютерів є недостатніми, якщо необхідно розв'язувати задачі, що потребують великих обсягів складних обчислень, наприклад для розрахунків орбіти польоту космічної станції.
Для цього використовують суперкомп'ютери. За кожним з таких комп'ютерів можуть одночасно працювати багато користувачів, які знаходяться навіть у різних країнах світу.

Крім персональних комп'ютерів і суперкомп'ютерів, широко застосовуються комп'ютери, що вбудовуютьсявсередину різних пристроїв промислового й побутового призначення. Такі комп'ютери є складовими частинами:
У 2015 р. найпотужнішим став комп'ютер Національного суперкомп'ютерного центру в Гуанчжоу (Китай) -Tianhe-2

Назва комп'ютера китайською мовою означає «скупчення зірок», відоме в Україні як Чумацький Шлях. За швидкістю виконання обчислень і за кількістю пристроїв (3 120 000 елементів), що здійснюють обчислення, цей комп'ютер значно випередив комп'ютер, що посів друге місце - суперкомп'ютер Titan Національної лабораторії Оук-Ридж у США (560 640 елементів).
Найпотужніший комп'ютер в Україні працює в Центрі суперкомп'ютерних обчислень Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
Один з перших персональних комп'ютерів був створений у 1965 р. в Києві в Інституті кібернетики Академії наук України під керівництвом академіка Віктора Михайловича Глушкова (1923-1982).
Називався він МИР (рос. Машина дляИнженерных Расчетов - машина для інженерних розрахунків) і призначався для використання в навчальних закладах, невеликих інженерних бюро та наукових установах. Для введення і виведення даних у ньому використовувалась електрична друкарська машинка.
Комп’ютери та їх різновиди

Стаціонарний персональний комп'ютер — комп'ютер, який встановлений у певному приміщенні та постійно підключений до електромережі.
 Офісні персональні комп’ютери призначені для опрацювання та зберігання в першу чергу текстових і числових даних. 
Домашні комп’ютери використовуються не тільки для розв’язування задач, а й для відтворення музики, відеофільмів, створення комп’ютерних фотоальбомів тощо. 
 Ігрові персональні комп’ютери для комп’ютерних ігор. можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виведення даних: джойстик, руль і педалі для комп’ютерних автоперегонів.
Портативні комп'ютери — це ноутбуки та нетбуки; вони мають всі властивості стаціонарних, але можуть поміститись навіть у портфелі.
Ноутбуки за своїми можливостями майже не відрізняються від стаціонарних офісних і домашніх персональних комп’ютерів.  Але  вони легші (від 1 до 4 кілограмів), мають менші розміри і забезпечують роботу без підключення до електричної мережі протягом 1–4 годин.
Нетбуки не мають високої швидкодії. Однак, завдяки малим розмірам і малій масі (приблизно 1 кілограм), значній тривалості роботи без підключення до електричної мережі (до 6 годин) вони широко використовуються користувачами, діяльність яких пов’язана з постійною зміною місця (рекламні та торговельні працівники, працівники транспорту, студенти тощо).
Тачпад (touch-pad) – пристрій введення даних, що використовується в ноутбуках та нетбуках.
Планшетні комп'ютери — це персональні комп'ютери, які мають сенсорний, тобто чутливий до дотиків, екран. Його використовують для введення даних без застосування клавіатури і миші.
Кишенькові комп'ютери — найменші з усіх інших за розмірами, оскільки можуть поміститись навіть у кишені. Вони також мають сенсорний екран.
Кишенькові комп'ютери, що мають ще й функції мобільного телефону, називають смартфонами, або комунікаторами.
З ім’ям Джобса пов’язують появу таких комп’ютерів і  комп’ютерних пристроїв, як:


Стів Возняк (нар. 1950 року) – розробив конструкції та більшість комп’ютерних програм перших моделей персональних комп’ютерів Apple. Батько Возняка українець, родом з Буковини, мати – німкеня.

Інтерактивні вправи
1. Сучасні комп'ютери
2. Види комп'ютерів
3. Види сучасних комп'ютерів

Питання для самоперевірки
1.Які ви знаєте види персональних комп'ютерів?
2.На які види поділяються стаціонарні персональні комп'ютери?
3.Які є види портативних комп'ютерів?
4.Для яких цілей використовують портативні комп'ютери?
5.Які операції можна виконувати з використанням комунікатора (смартфона)?
6.Для чого призначено планшетний комп'ютер?

Використано з http://hochyvseznatu.blogspot.com/p/5_31.html

Немає коментарів:

Дописати коментар