Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів.
У центрі Єкатеринбурга на набережній річки Ісеть 2005 року було відкрито пам’ятник клавіатурі. Монумент – точна копія клавіатури в масштабі 30:1.
Складається із 104 бетонних клавіш, вага кожної – близько 100 кг. Клавіша «пропуск» важить майже півтони.
Персональними їх називають тому, що призначені вони для одночасної роботи однієї людини (персони). Саме такі комп'ютери використовують у школах, магазинах, удома, різноманітних організаціях.
Але можливості персональних комп'ютерів є недостатніми, якщо необхідно розв'язувати задачі, що потребують великих обсягів складних обчислень, наприклад для розрахунків орбіти польоту космічної станції.
Для цього використовують суперкомп'ютери. За кожним з таких комп'ютерів можуть одночасно працювати багато користувачів, які знаходяться навіть у різних країнах світу.
Крім персональних комп'ютерів і суперкомп'ютерів, широко застосовуються комп'ютери, що вбудовуютьсявсередину різних пристроїв промислового й побутового призначення. Такі комп'ютери є складовими частинами:
У 2015 р. найпотужнішим став комп'ютер Національного суперкомп'ютерного центру в Гуанчжоу (Китай) -Tianhe-2.
Назва комп'ютера китайською мовою означає «скупчення зірок», відоме в Україні як Чумацький Шлях. За швидкістю виконання обчислень і за кількістю пристроїв (3 120 000 елементів), що здійснюють обчислення, цей комп'ютер значно випередив комп'ютер, що посів друге місце - суперкомп'ютер Titan Національної лабораторії Оук-Ридж у США (560 640 елементів).
Найпотужніший комп'ютер в Україні працює в Центрі суперкомп'ютерних обчислень Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
Один з перших персональних комп'ютерів був створений у 1965 р. в Києві в Інституті кібернетики Академії наук України під керівництвом академіка Віктора Михайловича Глушкова (1923-1982).
Називався він МИР (рос. Машина дляИнженерных Расчетов - машина для інженерних розрахунків) і призначався для використання в навчальних закладах, невеликих інженерних бюро та наукових установах. Для введення і виведення даних у ньому використовувалась електрична друкарська машинка.
Комп’ютери та їх різновиди
Стаціонарний персональний комп'ютер — комп'ютер, який встановлений у певному приміщенні та постійно підключений до електромережі.
Офісні персональні комп’ютери призначені для опрацювання та зберігання в першу чергу текстових і числових даних.
Домашні комп’ютери використовуються не тільки для розв’язування задач, а й для відтворення музики, відеофільмів, створення комп’ютерних фотоальбомів тощо.
Ігрові персональні комп’ютери для комп’ютерних ігор. можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виведення даних: джойстик, руль і педалі для комп’ютерних автоперегонів.
Портативні комп'ютери — це ноутбуки та нетбуки; вони мають всі властивості стаціонарних, але можуть поміститись навіть у портфелі.
Ноутбуки за своїми можливостями майже не відрізняються від стаціонарних офісних і домашніх персональних комп’ютерів. Але вони легші (від 1 до 4 кілограмів), мають менші розміри і забезпечують роботу без підключення до електричної мережі протягом 1–4 годин.
Нетбуки не мають високої швидкодії. Однак, завдяки малим розмірам і малій масі (приблизно 1 кілограм), значній тривалості роботи без підключення до електричної мережі (до 6 годин) вони широко використовуються користувачами, діяльність яких пов’язана з постійною зміною місця (рекламні та торговельні працівники, працівники транспорту, студенти тощо).
Тачпад (touch-pad) – пристрій введення даних, що використовується в ноутбуках та нетбуках.
Планшетні комп'ютери — це персональні комп'ютери, які мають сенсорний, тобто чутливий до дотиків, екран. Його використовують для введення даних без застосування клавіатури і миші.
Кишенькові комп'ютери — найменші з усіх інших за розмірами, оскільки можуть поміститись навіть у кишені. Вони також мають сенсорний екран.
Кишенькові комп'ютери, що мають ще й функції мобільного телефону, називають смартфонами, або комунікаторами.
З ім’ям Джобса пов’язують появу таких комп’ютерів і комп’ютерних пристроїв, як:
Інтерактивні вправи
1. Сучасні комп'ютери
2. Види комп'ютерів
3. Види сучасних комп'ютерів
Питання для самоперевірки
1. Сучасні комп'ютери
2. Види комп'ютерів
3. Види сучасних комп'ютерів
Питання для самоперевірки
1.Які ви знаєте види персональних комп'ютерів?
2.На які види поділяються стаціонарні персональні комп'ютери?
3.Які є види портативних комп'ютерів?
4.Для яких цілей використовують портативні комп'ютери?
5.Які операції можна виконувати з використанням комунікатора (смартфона)?
6.Для чого призначено планшетний комп'ютер?
Використано з http://hochyvseznatu.blogspot.com/p/5_31.html
Використано з http://hochyvseznatu.blogspot.com/p/5_31.html
Немає коментарів:
Дописати коментар